Dolistny dwutlenek węgla Lithovit CO2 1kg

Produkt wycofany
Jednostka miary:
opakowanie
Nr produktu (P/N):
LIT-CO2-001
Producent:
Dostępność:

   %s w magazynie


Powrót
|
|
Produkt  5 z 13

Lithovit CO2 to nawóz nalistny składający się z węglanu wapnia wzbogaconego ważnymi mikroelementami pokarmowymi. Większość cząsteczek nawozu Lithovit® jest na tyle mała (<10 μm), że liście roślin mogą pobierać je bezpośrednio przez otwory szparkowe. We wnętrzu liścia cząstki nawozu ulegają przekształceniu uwalniając CO2 oraz inne substancje składowe.

Fotosynteza u większości roślin uprawnych przebiega przy stężeniu CO2 w powietrzu atmosferycznym wynoszącym ok. 0,04%. Rośliny osiągają optymalny wynik fotosyntezy, przy optymalnej temperaturze i zaopatrzeniu w składniki pokarmowe i wodę,  przy stężeniu CO2 wynoszącym 0,1%. Stosując Lithovit®  - nawóz z CO2 na świeżym powietrzu można zwiększyć intensywność fotosyntezy oraz wydłużyć dobowy czas jej przebiegu. Działanie to wzmacniane jest dodatkowo przez zawarte w Lithovit®  mikroelementy pokarmowe. Nawóz powoduje u roślin wyraźny wzrost intensywności przemian metabolicznych, która przejawia się zwłaszcza w szybszym wzroście, wyższym plonie, a w wielu przypadkach także w mniejszym zapotrzebowaniu na wodę i w ogólnie lepszej witalności. 
Ponadto szczególnie warte uwagi jest często obserwowane zmniejszenie podatności roślin po zastosowaniu Lithovit®  na porażenie chorobami grzybowymi (rdza liści, mączniak, gnicie owoców etc.). Nawóz sprawdza się w uprawie wszystkich gatunków roślin uprawnych - polowych, sadowniczych, warzywnictwie, leśnictwie, uprawie roślin ozdobnych i szkółkarstwie.
Dawkowanie: Lithovit®  stosuje się w stężeniu 0,3-0,5% (1,0-1,5 kg/ha)

Okres przydatności do użycia - 5 lat od daty produkcji 

Twitter
Linkedin
Google+
Google
Facebook
QR: Dolistny dwutlenek węgla Lithovit CO2  1kg
Produkty powiązane
Kategorie powiązane
Producenci powiązani
Dla tego produktu nie napisano jeszcze opini!

Napisz opiię
* wymagane

Twoje dane

Imię i nazwisko:  *
Adres e-mail:  *

Dane adresata

Imię adresata:  *
E-mail adresata:  *

Wiadomość

Error, unable to read session id.

 *

* wymagane
Imię i nazwisko:
 *

Adres e-mail:
 *

Wiadomość

Kod z obrazka:
Error, unable to read session id.

 *